3 Dakikada Dondurmalı Maraş Usulü İrmik Helvası

3 dakikada dondurmalı Maraş usulü irmik helvası, lezzetle kurulan, kahkahası eksik olmayan ve muhabbeti bol olan o kocaman sofralarda irmik her zaman baş köşeye oturur. Özellikle de Ramazan ayında kurulmuş sofralara en çok yakışmakta olan tatlı tariflerinden bir tanesidir. Dondurmanın da hep en yakın arkadaşı olan irmik helvası, vazgeçilmez tariflerimizden biridir. İşte bu nedenle irmik helvası, mutfaklarımızın en sevilen ve de en özel olan tariflerin başında gelir. Damaklarımızda ise hep ayrı bir yeri var.

Tane tane döküleni daha makbul olan irmik helvasının, yapımı kolay görünse de kıvamını tutturabilmek de ayrı bir maharet istiyor. İçerisine Algida Maraş usulü olan dondurma koyduğunuzda ise yemesine doyum olmuyor. Canınız tam kıvamında olan bir irmik helvası çektiyse ve bunun için vaktiniz de az ise çözümü aslında çok basit ve lezzetli! Özellikle çalışan biriyseniz ve de iftara gelecek misafirleriniz varsa hem çabuk hem de pratik bir tatlı ikram etmeyi istiyorsanız bu tatlı imdadınıza yetişebilecek bir tatlı olarak karşınızda!

Maraş Usulü Dondurmalı İrmik Helvası İçin Malzeme ve Tarifi

Maraş usulü dondurmalı irmik helvası için malzeme ve tarifi ile ilgili olarak bu tatlının damaklarda eşsiz bir tad bırakabilecek malzemelerin bir araya gelmesiyle oluştuğunu ve zahmetsiz şekilde hazırlanabildiğini söyleyerek söze başlamış olalım. Buna göre dondurmalı Maraş usulü şekilde irmik helvasının malzeme listesi ve tarif şekli şu şekilde sıralanabilir:

Maraş Usulü Şekilde Dondurmalı İrmik Helvası Malzeme Listesi:

  • 1 paket kadar Algida Maraş usulü olan dondurmalı irmik helvası,
  • ½ su bardağı kadar sıcak su.

Maraş Usulü Şekilde Dondurmalı İrmik Helvası İçin Tarifi:

  • Kaynatmış olduğunuz suyu derin bir kase içine koyunuz.
  • Kutudan çıkarmış olduğunuz 1 porsiyon irmik helvalı dondurmanızı paketi ile birlikte suyun içine yerleştiriniz. 2-3 dakika kadar da bekleyiniz.
  • Bekletmenin ardından irmik helvalı dondurmanızı bir tabak içine ters çevirip koyunuz ve servis yapınız. İrmik helvalı dondurmanız artık hazırdır, sevdikleriniz ile beraber afiyet içerisinde yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir