Evin Salonu Kafeye Dönsün: Çikolatalı Sufle

Hepimizin zaman zaman canının deli gibi çikolatalı sufle çektiği olmuştur. Özellikle kadınların regl dönemi öncesi tatlı isteklerinde gözle görülür bir artış meydana gelmektedir. Fakat bazı imkanlardan dolayı tatlı yemek için dışarı çıkma gibi bir durumumuz olmuyor. Bu nedenlerden dolayı da kafelerde yediğimiz sufle, triliçe fikirleri bizden uzaklaşıyor. Canımızın istediği anda yeteri malzeme ile belirli tatlıları evde yapmak kolay ve pratiktir. Sufle de bu tatlılardan sadece bir tanesi olarak karşımıza çıkar.  Hal böyle olunca evde tatlı yapımı ile ilgili sizlerden sık sık sorular gelmektedir. Bizde sizler için bu sorulardan bazılarını ayrıntılı olarak yanıtlarını vermeye çalıştık. Bu sorulardan bazıları evde çikolatalı sufle nasıl yapılır? Kolay ve pratik tatlı tarifleri nelerdir? Sufle çok kalorili bir tatlı mıdır? Triliçeyi evde yapmak mümkün müdür? Sufle yapmanın püf noktası nedir? Tarzında sorulardır. İşte evin salonu kafeye dönsün: çikolatalı sufle tarifi ayrıntıları ile beraber sizlerle…

Çikolatalı Sufle Yapımı Nasıldır?

150 mililitre sürü boş bir tencereye alıp kaynayana kadar bekletmeliyiz. Sonrasında içerisine 150 gram çikolatayı ilave ettikten sonra erimesini bekleyip sonrasında da ocaktan almalısınız. Ayrı bir tavaya 2 yemek kaşığı tereyağını eritip yağın kokusu çıktıktan sonra 1.5 yemek kaşığı unu ilave edip kıvam alana kadar ocakta karıştırmalısınız. Elde ettiğiniz bu karışımı sütlü karışıma ilave ederek içerisine 2 yemek kaşığı da şekerle beraber iyice karıştırmalısınız. 3 yumurtanın sarısını ekleyip 2-3 dakika karıştırdıktan sonra ocaktan alıp soğumaya bırakmalısınız.

Derin bir kasede 3 yumurtanın beyazını ve bir tatlı kaşığı tuzu iyice karıştırıp dökülmeyecek kar beyazı kıvamına getirmelisiniz. Ardından çikolatalı karışımın üzerine kar beyazı yumurta karışımını eklemelisiniz ve yavaş yavaş karıştırmalısınız. Yağlanmış kapların içerisine bu karışımı dökerek 180 derecelik fırında 10-11 dakika kadar pişirdikten sonra evin salonu kafeye dönsün: çikolatalı sufle tarifiniz hazır. Sevdikleriniz ve yakınlarınızda hoş sohbetler eşliğinde yemeniz dileğiyle. Tarifi yapacak olan herkese şimdiden kolay gelsin. Başka tariflerde buluşmak dileğiyle. Hepinize iyi günler diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir