Şekersiz Bir Kahraman: Avokadolu Puding

Baharı karşıladığımız şu günlerde yaza hazırlık için beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bu zamanlarda tatlılar genel olarak uzak durmamız gereken bir kategoride avokadolu puding yerini alıyor. Peki, size suçluluk duymadan yiyebileceğiniz bir tatlı tarifi var desek? Hem de oldukça pratik bir tarif.

Kakaolu avokadolu pudingin içerisinde rafine şekeri yok. Hatta un, süt ve nişasta bile yok. Ayrıca oldukça doyurucu bir tatlıdır. Küçük bir kase tatlı krizinizi karşılayacaktır. Eğer tadından dolayı tereddüt yaşıyorsanız bildiğiniz pudinglerden pek bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Belki içinize bu su serper. Avokado sağlıklı yağ asidi olarak bilindiği gibi potasyum deposu olarak da biliniyor. Avokadonun bu şifasından yararlanmak için bu tarifi denemekte fayda var. Hem pişirme derdi yok ayrıca şekersiz hem de oldukça pratik hazırlaması. Üstelik oldukça sağlıklı bir tarif. Bu tarifi denemek için bence vakit kaybetmeyelim.

Avokadolu puding için malzeme listesi

Avokado (ölçü: 2 tane olgun)

Muz (ölçü: 3 tane olgun)

Toz kakao (ölçü: 4 yemek kaşığı)

Süzme bal (ölçü: 1 yemek kaşığı)

Vanilya özütü (ölçü: 1yemek kaşığı)

Avokadolu Pudinginin Servisi İçin

Muz (ölçü: 1 tane)

Avokadolu Puding Nasıl Yapılır?

Avokadolu puding tarifini hazırlamak toplam da 15 dakika gibi bir süre yeterli olacaktır. Tarifte verilen malzeme listesi 6 kişiliktir.

Avokadomuzu enlemesine olacak şekilde ikiye ayıralım. Çekirdeğini çıkardıktan sonra dikkatli bir şekilde soymak gerekir.

İri parçalar halinde avokadomuzu doğrayalım. Soyup böldüğümüz muzumuz ile beraber mutfak robotundan güzelce geçirelim.

Karışımımız pürüzsüz hale geldikten sonra bir kabın içersine alalım. Üzerine toz yapıda olan kakao, bal ve vanilya ilave edilerek işlemlere devam edilir.

Karışımımızı servis kaselerimize eşit olarak paylaştıralım. Buzdolabında dinlendirdikten sonra isteğe göre muz dilimleri ile birlikte servis yapabiliriz.

Avokadolu Puding İçin Servis Önerisi

Krem karamel kaselerin de servis ederseniz eğer altı porsiyon çıkar. Daha büyük kaseler de ya da kuplarda servis ettiğinizde porsiyon sayısını dört olarak hesaplayın.

Avokadolu Puding İçin Pişirme Önerisi

Avokadolu puding pişirme Vanilya özütü yerine aynı oranda vanilya şekerini de kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir